čtvrtek 24. dubna 2014

Knihy bez DPH 23. 4. 2014

Přestože jsem si vypůjčila tolik knížek z knihovny a mám je vracet sedmého května (a to nejsem ještě ani v půlce první) a čeká tam na mě již zamluvená Divergence, neodolala jsem a koupila si tři nové knihy. A jak pak by ne, když se mi poštěstilo, že zrovna v tento slavný den bez DPH jsem jela se školou do Prahy na výlet a že jsme měli rozchod u Palladia. Náhoda? Ne. Myslím, že to byl osud...

Nevím proč, ale mám poslední dobou problém se čtením, protože nemám čas. Tajemné vytí je roztomilá knížka, hezky čtivá a veselá, ale já mám denně čas tak na jednu kapitolu. Začala jsem se prokousávat třetím dílem Řady nešťastných příhod v angličtině, takže to jde ještě pomaleji, když čtu dvě knihy najednou... Už aby byl víkend!

Knihy bez DPH 23. 4. 2014

Pro zlevněné knihy jsem se vydala do Neoluxoru, kde jsem byla předtím jenom jednou, a opět jsem si zopakovala, že to je snad jedno z těch nejlepších knihkupectví, které jsem kdy navštívila. Hrozně mě zde překvapilo oddělení cizojazyčných knih, protože jsem si ho prvně nevšimla, a byla jsem z toho nadšená! I když se čtením v angličtině začínám (Lemony Snicket a jeho Wide Window je toho důkazem), rozhodla jsem si pořídit i jednu knihu v originálním znění, kterou vídám snad na každé poličce každého amerického booktubera. Následováno dvěma do češtiny přeloženými knihami - jednou čerstvě vydanou a druhou klasickou a pěkně uleželou. 

Rainbow Rowell: Fangirl

Moje první čistě anglická kniha! Jéj! Popravdě... Když už si knihy kupuji, ujišťuji se, že za koupi stojí, že jsou dobré, čtivé, že se mi budou líbit. Ovšem... O této knize jsem si moc nezjišťovala. Dívala jsem se po ní po českých distribucích, ale marně. Usoudila jsem tedy, že v nejbližší době u nás nevyjde, proto jsem se rozhodla zakročit dřív.
Upřímně mi ke koupi stačily tři faktory - název knihy, obálka knihy a doporučení od Madeleine Fehrens. Netušila jsem sice o příběhu této knihy nic, ale postačilo mi pouze to, jak kniha vypadala a že o ní Madeleine ve videu říkala, že je vhodná pro ty, co začínají s četbou v angličtině. Když jsem si potom přečetla, o čem je, nelitovala jsem!
(A navíc - tohle tam byl už poslední kousek! Čekal jenom na mě!)

Sally Green: Half Bad - Napůl zlý

Být na mně, nechám tomu ten originální název bez přeloženého přídavku, ale chápu, že má kniha zaujmout i neangličtináře. Každopádně tato kniha ke mně zavítala díky recenzím amerických booktuberů, kteří ji převážně chválili a ve většině případech i zbožňovali. Líbila se mi obálka i anotace, tak jsem si řekla, proč ne. Nic podobného jsem sice ještě nečetla, ale všechno je jednou poprvé!

Jane Austenová: Pýcha a předsudek

Už teď se chystám, že zhlédnu film, až přečtu knihu. A jak se na ni těším! Je to klasika, kterou asi všichni znáte a máte přečtenou, ale já mám v klasických dílech obrovské mezery. Čas napravovat. Pro knihu jsem se rozhodla, protože opět Madeleine prohlásila, že je to její nejoblíbenější kniha. Sice její vydání mělo mnohem, mnohem hezčí obálku, důležité ale je, co se nachází uvnitř, ne snad? Jo.


Dále jsem se rozhodovala, jestli si nekoupit novou knihu Hon, první čtyři díly Harryho Pottera v angličtině v těch úžasných bílých obálkách (poslední tři díly doma mám v původních vydáních v češtině) nebo nějakou knihu od Johna Greena v angličtině. Nakonec jsem ale usoudila, že bych ho jazykově ještě nezvládla a slíbila si ho na později. Ale jsem se svým výběrem spokojená, rozhodně nelituji! 

Kolik jsem utratila: necelých 600,- Kč
Kolik jsem ušetřila: necelých 100,- Kč

A co vy? Byli jste nakupovat zlevněné knihy?

1 komentář:

  1. Den bez DPH, to byla skvělá akce.. Já jsem se byla podívat v Luxoru na Václavském náměstí a odnesla jsem si 5 kousků. Nejen, že na ně byla ta sleva 15%, ale ještě k tomu byly některé opravdu hodně zlevněné samy o sobě, koupila jsem si jednu za 29, další za 39 a ještě za 59. Největší radost mám ze Strážkyně pramene, má to být finská poetická dystopie, jsem na ní fakt zvědavá, hlavně ta obálka♥
    jinak, že bych neměla, co na čtení, taky se mi nelíbí, že rozečítám tolik knih najednou, kdyby šlo o 2 nebo 3.. u mě je to většinou 5-10 :D

    OdpovědětVymazat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.