středa 9. dubna 2014

Polibek pro Annu

Nejsem profesionál, jsem totální a naprostý amatér, co se týče psaní recenzí. Vlastně jsme je ani pořádně neprobírali ve škole, což je škoda. Proto se omlouvám, pokud tento článek nebude splňovat všechna pravidla tohoto útvaru. Nicméně berte to prosím tak, že vyjadřuji svůj názor, ať už jako recenzi, nebo pouhé sdělení.

Stephanie Perkinsová: Polibek pro Annu

(Anna and the French Kiss)


Obsah mými slovy:
Anna, mladá Američanka z Atlanty, je svým nadutým otcem poslána do prestižní internátní školy v Paříži pro americké studenty. Aniž by uměla jediné slůvko francouzsky. Není tedy divu, proč se ve svém novém pokoji v Paříži cítí naprosto sama, zmatená, smutná (navíc, když v Atlantě nechala všechny své kamarády, rodinu a lásku). Nicméně brzy poznává příjemnou sousedku Meredith, která jí poskytne alespoň malou naději, že to celé nějak přežije. O to víc je její naděje větší, když se seznámí s jejími přáteli, mezi kterými je i úchvatný Étienne St. Clair...


Paříž. Les baguettes, les croissants. Úžasná atmosféra, která nás provází Anniným příběhem. Francie jen dokresluje krásný příběh, který se zde odehrává. Příběh je to vskutku jednoduchý, očekávatelný. Místy překvapivý, ale v zásadě stále takřka obyčejný.
Ale ne. Étienne je úžasný. Zamilovala jsem se do něj. Chvílemi jsem i cítila jeho vůni. Tak ke mně připlouval příběh stránkami. 
A jak svižně se četl. Rychle, mrštně. Žádné složitosti. Krása. Tak to má být.
Je to vskutku oddychová knížka, nemusíte nad ní přemýšlet. Jen se nechte unášet větrem podél Seiny s Annou a St. Clairem. Vezmou vás na báječné dobrodružství. Na romantickou trasu po městě lásky, světel, po městě, které nikdy nespí. 
Láska všude kolem. Nenáročné čtení pro každou romantickou duši do každého počasí. Krásné.

Moje hodnocení: **** (4/5)


Zdroje obrázků: www.nickyhokniznikoutek.blog.cz; www.dreams-aboutbooks.blogspot.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.