neděle 11. května 2014

On My Wishlist 2#

Mám se učit na písemku z ájiny, mám toho do školy spoustu, hodně a ještě víc, ale momentálně se nemůžu k ničemu dokopat, protože jsem asi před hodinou dočetla Divergenci a jsem z toho tak totálně konsternovaná, že akorát běhám po domě a ožužlávám si tričko, protože nevím, co se svým životem mám dělat dál. Bohužel Rezistence je v knihovně zrovna vypůjčená. Nicméně já už teď vím, že si celou sérii koupím, protože prostě musím. Bohužel jsem bez peněz, tak ještě chvíli počkám. A navíc mám strach, že když celou sérii zhltnu najednou, budu v ještě horším stavu, než jsem teď (u Harryho to bylo jednodušší - tam je těch knížek sedm, a ne jen tři!).
Já radši žádné recenze na Rezistenci ani Alianci nečtu, protože mám ráda, když čtu knihy, kdy o příběhu nevím vůbec nic. Navíc všude slýchám, jakým je Aliance zklamáním, takže ani nechci nic hádat dopředu... Ale hned po dočtení jsem zhlédla trailer na film (předtím jsem se nepodívala, protože jsem nechtěla příliš ovlivnit svou představivost - už mi stačilo, že mám představivost omezenou na Tris a Čtyřku, kteří byli jaksi na plakátech nepřehlédnutelní...).
Ale o Divergenci jsem tu mluvit nechtěla (dobře, chtěla, potřebuju o tom nutně s někým mluvit a potřebuju na ni jít do kina... Ó, bože, já teď vůbec nevím, co mám dělat se životem, ta kniha je tak skvělá, už brzo bude recenze, až je dodělám na ty předešlé knihy, protože jsem se rozhodla udělat recenze na každou knihu, co přečtu...) Jsem na dně. Potřebuju se odreagovat, tak píšu tenhle článek. Ježiši, já si to snad ještě dneska přečtu celé znova. Jó, to přesně udělám. Peču na ájinu - ať se jde vernal equinox vycpat...

On My Wishlist 2#

MĚSÍČNÍ KRONIKY (Marissa Meyer)


Dohromady sem zařazuji celou sérii, protože mi přišlo zbytečné psát o každé knize zvlášť, když si je chci přečíst všechny. Ještě sice netuším, jestli se mi budou líbit, ale musím přiznat, že většinou se shoduji s většinovým názorem na knihy - nechci tím říct, že bych snad jako ovce přikyvovala, ale musím uznat, že když se většině čtenářům určitá kniha líbila, mě také. Občas ne, ale většinou ano.
O této sérii jsem se prvně dozvěděla na americkém booktubu a hned mě zaujala. Příběhy založené na pohádkách, ne moc originální nápad, přesto mě zaujal. Mám pocit, že jsem viděla spoustu takových filmů, ale knihu jsem na toto téma zatím nečetla. Nejspíš. Momentálně si nevzpomínám.
Pak jsem zjistila, že knihy vyšly i u nás, dokonce v originálních názvech - díky bohu. Bála jsem se, že se Češi opět zblázní a přeloží to nějak... česky. Čeština je fajn jazyk, bohatý, nádherný, náš (neřadím se k těm, kterým přijde jako nevýhoda to, že se česky mluví jen u nás), ale co se týče poutavých názvů u knih a filmů, pokulhává to vždy oproti originálům.
Nicméně tato série mě skutečně zaujala a toužím si ji přečíst. Doufám, že co nejdříve se k ní dostanu. (Mám pocit, že momentálně rozečítám spoustu sérií... Není to špatně?)

STATUS: hodlám si půjčit v knihovně

Obrázky obálek ze stránek www.bux.cz a www.egmont.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.