sobota 9. srpna 2014

On My Wishlist 13#

Ona už je sobota? Teď jednou nebo dvakrát toto meme nebylo, protože jsem nebyla doma, ale teď už jsem zpátky v plné síle, a i když to tady nechci bombardovat dvěma články denně, OMW je sobotní projekt, takže to jinak nejde.

Esej o tragédii (Elizabeth LaBan)


Esej o tragédiiTato kniha mě zaujala obálkou, anotací, ale i tím, že je další z nové Young Adult řady, kterou vydává nakladatelství Host. Stejně jako Kostičas, na který se chystám. Host se tváří jako velmi kvalitní nakladatelství, které své knihy vybírá pečlivě a jsou vyvedené po grafické stránce. Teď si neuvědomuji, jestli jsem od nich nějakou knihu už četla, ale mamka četla Žítkovské bohyně (které si taktéž chci přečíst) a totálně si je zamilovala. K svátku jsem jí koupila Vyhnání Gerty Schnirch od stejné autorky a musím říct, že i tato kniha po grafické stránce vypadá úžasně a nejspíš si ji také přečtu, protože anotace mě na ni nalákala ještě více.
Když se ale vrátím k Eseji o tragédii, kolují o ní spíš dobré zvěsti, ale ne tak dobré, aby mě vyburcovaly k tomu, abych si tuto knihu musela koupit. Pokukovala jsem po ní v knihkupectví, ale nakonec jsem si to rozmyslela. A tak to asi i zůstane.
Na Databázi knih píšou, že je vhodná pro fanoušky Proč? 13x proto a Hledání Aljašky. To mě zaujalo. I když mě Hledání Aljašky neoslovilo tolik jako ostatní, Proč? 13x proto jsem kdysi dávno četla a už nevím, co jsem si o této knize myslela. Měla jsem ji z knihovny, protože mě zaujala obálkou. Když jsem si přečetla její anotaci, vzpomněla jsem si trochu, o čem byla, ale 90 % z ní jsem stejně zapomněla. Netušila jsem, že patří ke známým knihám. Ale to odbočuji od Eseje, protože o tu mi jde, na tu se těším. Navíc už ji mají v knihovně, což je opravdu zářná výjimka. Jinak chodí knihy do knihovny s ohromným zpožděním.

STATUS: hodlám si půjčit v knihovně

Uf, to jsem se dneska zase vykecávala. Odpusťte mi to, prosím.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.