sobota 20. září 2014

On My Wishlist 17#


Knihy Nicholase Sparkse

Od tohoto populárního spisovatele jsem četla zatím pouze dvě knihy a obě mám doma - Poslední píseň a Bezpečný přístav.
Jako první jsem četla Bezpečný přístav, protože mi byl doporučen na Tumblru. Neměla jsem tehdy tušení, o jakou knihu se jedná. I když jsem znala některá filmová zpracování Sparksových knih, nevěděla jsem, že ty filmy vycházejí z knižních předloh. Bezpečný přístav byl ovšem zatím jediný případ u tohoto spisovatele, kdy jsem si nejdříve přečetla jeho knihu a až potom si pustila filmové zpracování (film Bezpečný přístav byl i můj první film, který jsem si pustila v originálním znění bez titulků). 
I když jsem k NS byla zpočátku skeptická, protože jsem si myslela, že píše levné romány, na které se chytí kdejaká smutná ženská, musela jsem uznat, že se mi jeho knihy líbí. Bezpečný přístav byl fajn, ale Poslední píseň se mi vyloženě líbila. A tehdy jsem hodila za hlavu všechny předsudky a propustila ven touhu přečíst si další jeho knihy.

Toto jsou knihy, u kterých jsem již viděla filmová zpracování. Z toho Milý Johne a Zápisník jedné lásky bych si časem chtěla koupit domů, u Talismanu váhám, protože film se mi nelíbil tolik jako ostatní.

A toto jsou jeho knihy, které bych si chtěla přečíst, ale nijak nedychtím potom, abych je měla doma.

Zdroj obrázků: www.bux.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.