úterý 2. září 2014

Prázdninové knižní NEJ

Knižní NEJ jsem zahlédla už na pár blozích jako pravidelnou měsíční rubriku. Já si myslím, že měsíčních článků sem dávám dostatečné množství, ale tento nápad se mi líbí jako celoroční shrnutí nebo mě právě napadlo shrnutí za prázdniny. Nemám tušení, jestli to dělal ještě někdo jiný, předpokládám, že ano, i když jsem to já sama ještě nikde neviděla.
Každopádně šablonu jsem převzala od NikyRoovy z blogu www.nroovy.wordpress.com.


Nejlepší kniha
Tady jsem hned zaváhala, protože za prázdniny mě hluboce poznamenaly dvě knihy - Síla vzdoru, třetí díl Hunger Games, a (Ne)obyčejný kluk. Každá kniha se zabývá jiným tématem, je psána jiným stylem a s jiným cílem. Chci však vždy vybrat jen jednu knihu a tentokrát se asi přikloním k (Ne)obyčejnému klukovi, protože mě naprosto okouzlil - rozesmál, rozbrečel a přinutil se zamyslet. Ale Hunger Games už teď můžu hodnotit jako jednu z nejlepších sérií, co jsem kdy měla čest číst.

Nejslabší kniha
Tady je to naopak úplně jasné - Sama doma. Dala jsem jí pouze 2 hvězdičky, protože mě zkrátka nebavila a nutila jsem se ji číst. Je mi jasné, že je určena mladším čtenářkám, ale několik věcí mě na této knize opravdu zklamalo a mrzelo. Navíc jsem ji četla i před pár lety, kdy jsem na autorku nedala dopustit, a přitom se mi už tehdy moc nelíbila.

Nejlepší konec (rozuzlení)
I zde mám celkem jasno, protože jsem se nemohla nabažit konce Dřív než půjdu spát. Rozuzlení pro mě bylo naprosto šokující a nečekané, ale i samotný závěr se mi líbil. Obvykle nenávidím otevřené konce (proklínala jsem Amy & Rogera...), ale zde se mi moc líbil, krásně k celkové knize pasoval. Už se nemůžu dočkat filmu.

Nejhorší konec
Zde jsem přemýšlela, zda mám uvést konec, který byl tak hrozný ve smyslu nešťastný, nebo hrozný ve smyslu špatně vymyšlený/napsaný. Tyto dva měsíce mě zdrtil konec Aliance a Síly vzdoru, ale konec se mi nelíbil u Seznamu tajných přání. Nebyl to špatně napsaný konec, ale vzhledem k tomu, jak se mi celá kniha líbila, připadal mi trochu moc sladký. Ale líbil se mi asi nejméně, i když se mi ve skutečnosti docela líbil... Je to složité, já vím. A omlouvám se, že tentokrát vypisuji knihy dvě (Aliance mě zdrtila trochu méně, protože jsem znala spoiler), ale nevěděla jsem si, který význam slova nejhorší si mám vybrat.

Nejhezčí obálka
Zde jsem volila mezi Kostičasem a Napůl zlým. A opět jsem si nedokázala vybrat, protože obě obálky jsou nádherné na pohled i na dotek. Omlouvám se, ale nedokážu to. Nechtějte to po mně...

Nejhorší obálka
Zde to bylo trochu těžší, protože tentokrát jsem nenarazila na obálku, která by se mi vyloženě hnusila, ale nejméně se mi líbí asi obálka Pasti na Sněhurku. Přijde mi trochu amatérská, i když já bych to nesvedla ani takto. Ale od toho jsem amatér.

Nejlepší pár
Jejda. Tady jich je... Tris a Tobias. Peeta a Katniss. Nathan a Annalise. Ale mám dva úplně nejvíc TOP oblíbence, a to Paige a Strážce a Finnick a Annie. Jsem hrozná, jsem příšerná, ale vybrat si  nedokážu. Opět.

Nejnapínavější kniha
Četla jsem hodně napínavých knih tyto prázdniny, ale nejvíce jsem byla napnutá během čtení Dřív než půjdu spát. Je to přeci thriller.

Nejzajímavější námět
KOSTIČAS! Hledáte zajímavou a originální dystopii? Jděte do Kostičasu. Nic podobného jsem ještě nečetla. A šest hvězdiček jsem tomu nedala jenom proto, protože si je schovávám na další díl.

Největší překvapení
Tak abych se neopakovala, tak to bylo v knize Dřív než půjdu spát. Překvapení velkých rozměrů. Zkušenější by to možná předvídali, ale já ne. Já jsem nic netušila až do samého konce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.