sobota 7. února 2015

Wrap Up a TBR | LEDEN 2015

Leden byl zvláštní měsíc. Tolik se toho událo v mém životě, že jsem neměla moc času na ten internetový. Pro vás jako pro čtenáře především knižního blogu je však důležitá pouze informace, která se týká mé čtenářské a blogerské aktivity.
Nerada něco slibuji nebo plánuji v oborech, které jsou pouze mým koníčkem, kterým jsou právě knihy a blog. Proto vám nemohu zaručit, že se má aktivita zlepší, že na vás bude čekat více článků v příštích týdnech, ale i tak bych vám chtěla moc poděkovat za vzrůstající číslo pravidelných čtenářů. Všímám si toho a jsem za to moc vděčná, děkuji!
Důvodů mé neaktivity bylo hned několik:
 1. Reading slump - neboli čtenářský blok, který na mě padal už od prosince. Dobrou zprávou je, že se to už zlepšuje a já mám znovu chuť do čtení.
 2. Doctor Who - ehm... Přečtěte si Zkouknuto a pochopíte, o čem tento bod je.
 3. Škola - znáte to - pololetí, testy, zkoušení, dohánění známek. Co vám budu povídat, já jsem sice jedničkářka, ale náročné je to pro mě tak jako tak.
Mám za sebou nejúžasnější výměnný program s Holandskem, školní kolo olympiády z francouzštiny, okresní kolo olympiády z češtiny, jsem připravená na prázdniny, na kupu čtení a filmů (a samozřejmě pomáhání s domácími pracemi...).

Ale dost již bylo plkání a omluv, jdeme na to, pro co jsme všichni tady. Shrnutí za leden a plány na únor. A jakože... dámy a pánové, za leden pouze 4 knihy.

Přečtené knihy
Norské dřevo - recenze
Norské dřevo bylo náramně působivé čtivo a rozhodně bych ho všem doporučila. Neobyčejně obyčejné vyprávění z japonského života mladého člověka, vysoce podmanivé a strhující. Doporučuji fanouškům Kdo chytá v žitě. 4/5

Velký Gatsby - recenze
Obrovské zklamání. Chvála na knihu ze všech stran, ale mně to prakticky nic neřeklo. Nestrhlo mě to, nevtáhlo mě to do děje a opravdu jsem v tom neviděla to, co ostatní, což je u mě docela novinka, protože většinou alespoň dokážu pochopit, proč se něco ostatním líbí, když ne mně. 2/5

The Ersatz Elevator
Již šestá kniha z této úžasné série, která mě nepřestává bavit a překvapovat nápaditostí a humorem. Zároveň se stala mou čtvrtou v angličtině přečtenou knihou a nemohu vám nic na první četbu v angličtině doporučit více než tuto sérii. 4/5

The Vile Village
Abych se znovu neopakovala, tak víceméně platí pro sedmou knihu série Řada nešťastných příhod to samé. Jen musím zmínit, že tento díl se mi líbil o něco více než šestý. Kdybych si nedala za úkol zpřísňovat svá hodnocení, určitě by byl kandidátem na pět hvězdiček, protože tenhle díl se mi hodně líbil. Především téma davového chování a naprosté vyvrcholení veškeré bezmoci. Jop, tahle série je super. 4,5/5


Rozečtené knihy
Jana Eyrová
Poměrně rozsáhlé klasické dílo jedné ze sester Brontëových je něco, co jsem měla v hledáčku dlouhou dobu. Tloušťka mě trochu odrazovala, ale teď jsem se v rámci projektu Leden s klasikami a TBR Killer rozhodla ji pokořit. Zatím se mi moc líbí, ale asi mi to ještě chvíli zabere.

Le Tour Du Monde En 80 Jours
Také zkouším svou první knihu ve francouzštině. Je to Cesta kolem světa za osmdesát dní od Julese Verna, od kterého jsem nic zatím nečetla. Čtu to jako zjednodušený text pro jazykovou skupinu A2 a nejtěžší je na tom francouzská větná skladba, která často způsobuje, že zdánlivě kladně vypadající věta má záporný význam.

The Hostile Hospital
Třetí knihu jsem už číst nechtěla, ale ve chvílích, kdy jsem neměla nic po ruce kromě telefonu bez internetu, jsem začala číst osmou knihu ze série Lemony Snicketa. Budu v ní pokračovat zvolna o přestávkách a podobně, protože momentálně jsou pro mě prioritnější první dvě knihy.


TBR

Momentálně nemám ponětí, co začnu číst, až dokončím Janu Eyrovou a Julese Verna. Čeká na mě pěkná kupička z knihovny, ale i z mé knihovničky a z obou určitě budu vybírat. 
Obrázkově jsem vybrala pouze knihy z knihovny.


Sirotčinec a Klub rváčů jsou dva nejžhavější kandidáti na knihy z knihovny, které si doopravdy v únoru přečtu. Klub rváčů mě zajímá kvůli tolika nadšeným recenzím a filmovému zpracování a Sirotčinec bych si také ráda přečetla před tím, než půjde do kin, i když na to je ještě času dost.
Moře nestvůr, druhý díl Percyho Jacksona, a non-fiction Slavní filmoví režiséři si chci moc přečíst také, ale nejsou pro mě tak velkým lákadlem jako první dvě knihy. Moře nestvůr chci přečíst kvůli kamarádovi, který celou sérii miluje, a Režiséry proto, že se o kinematografii zkrátka zajímám.
Sen noci svatojánské si chci přečíst, protože už jsem viděla mnoho divadelních zpracování (sama jsem v jednom hrála) a zkrátka se chci už konečně seznámit s původní předlohou. Mnoho povyku pro nic si chci zase přečíst jednak z principu "protože Shakespeare", ale také proto, že si chci pustit divadelní zpracování, ve kterém hraje David Tennant a Catherine Tate.
Máj a Hrdý Budžes jsou knihy, které jsem si vzala jen z rozmaru, protože byly krátké. Obě si je chci přečíst, ale že bych na ně zrovna teď měla chuť, to ne. Ale jednou se k nim dozajista dostanu.

4 komentáře:

 1. Já za leden taky přečetla jen čtyři knížky. Ale oproti prosinci, kdy jsem přečetla jednu ubohou knížku, tak je to zlepšení. Doufám, že to v únoru to bude lepší, i přesto, že doposud nemám přečtenou ani jednu knížku :-D Já bych si z tvých zmiňovaných knih nejvíce chtěla přečíst Percyho - ještě jsem nečetla ani první díl :-( - a Sirotčinec

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně obecně přijde, že hodně čtenářů se s podobnými bloky setkává právě v tuto dobu. Asi je špatné období či co :D. Ale tak přeju, aby se to u nás obou zlepšilo :).

   Vymazat
 2. Skvělý článek! :-)
  Se čtením se nenervuj, čtení je radost :) Velkého Gatsbyho budu brzo číst (ještě před maturitou :D), takže jsem opravdu zvědavá.. něco mi ale říká, že se mi ta knížka taky nebude moc líbit :( Uvidíme :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já doufám, že se ti líbit bude. A kdyby ne, je opravdu krátká, takže její čtení zase tolik času nezabere :). A děkuji :).

   Vymazat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.