středa 6. ledna 2016

Blogy a vlogy, které jsou i bez knížek super

Stále se tu zmiňuji o knížkách a knižních blogerech a knižních vlogerech, ale internet je neuvěřitelně rozmanitý a najdete na něm celou škálu různých lidí, kteří se zajímají o různé věci, podnikají různé věci, vymýšlejí různé projekty a většina z toho je dost úžasná. Sama bych ráda byla podobně schopným blogerem, ale stále na tom pracuji, tak snad se na tu úroveň jednou dopracuji. Dneska bych vám ale chtěla dát tipy na ty, kteří tam podle mého názoru už jsou a od kterých si s radostí nechám radit...

BLOGY
Anie Songe
Anie Songe
Do tohoto blogu jsem naprosto zamilovaná. Hltám každý článek, pročítám ty starší a nemůžu přestat. Tato slečna je pro mě velkou inspirací - ať už ohledně cestování, šetrnějšího života nebo toho, jak myslet optimističtěji - a to se považuji za velkého optimistu. Její příspěvky jsou zajímavé, nevšední, čtivé, zábavné a na prvním místě opravdu inspirativní. K tomu všemu tam najdete i opravdu nádherné fotografie.

rabbit hole
Rabbit Hole
Na tuhle blogerku jsem narazila náhodou už nevím před jak dlouhou dobou. Ale zaujala mě okamžitě hned dvěma prvky - moc pěkné, přirozené fotky a krásné povídání o sobě, a to nejenom o módě nebo líčení, jak je na hodně stránkách zvykem. Mluvila o všem, mluvila o životě a mluvila zajímavě. Až po roce sledování jejího blogu jsem zjistila (nebo mi došlo?), že je vegetariánka. To pro mě bylo neskutečně skvělé zjištění a na mé škále oblíbenosti si hned povýšila. Měla jsem ji tolik ráda a pak přišla ještě taková pecka?

Dewii
Mám ji mezi blogy, ale teď už natáčí i úžasná videa. Každopádně já jsem ji přes blog začala sledovat a díky tomu, díky ní je teď ze mě vegetariánka. Její blog a videa jsou prostě skvělá. Dají vám všechny potřebné informace, dají vám rady a tipy a dají vám náhled do jejího života, který není vůbec nudný, jak by si člověk o veganovi mohl pomyslet. Měla jsem to štěstí ji potkat na RawFestu a rychle ze sebe vysypat díky a zase stydlivě odběhnout. Musela si myslet, že jsem blázen. Ale nechtěla jsem se před ní rozbrečet. To jsem udělala až vzápětí, když mě už neviděla...

Zvířecí svět
Karol Dee sleduji už neuvěřitelně dlouhou dobu, už za své éry na blog.cz jsem ji sledovala a vyměnily jsme si dokonce pár komentářů. Její blog je tohoto druhu jediný, který sleduji, žádný jiný mě zatím nebavil. Protože tady je vidět, že ona má svá zvířata opravdu ráda, ona ví, jak se o ně starat - a navíc o tom umí poutavě psát. Její příhody jsou překrásné, rady cenné a fotky nádherné. Pokud jste milovníky zvířat, na tomto blogu si přijdete na své.

Taychimono
Taychi sleduji už také od svého působení na blog.cz, takže šíleně dlouhou dobu a já ji neskutečně obdivuji (třeba už jen za to, jak dlouho bloguje ve stejném formátu). Dokonce jsme se kdysi párkrát bavily na Skypu, ale tolikrát jsem na internetu měnila přezdívky, že nevím, jestli si mě spojuje do jedné osoby. Já si ji ale pamatuji a její blog sleduji s nadšením. Její články jsou ale zase úplně něco jiného, než jsem zmiňovala výše. Ona píše zvláštně, ale neskutečně nádherně. Je to jiné, je to poetické, je to živelné. Cítím z toho život. Takovou melancholii a radost a nejistotu a krásu. Její slova čtu pokaždé s radostí v srdci a mírným úsměvem na tváři. Její fotky jsou rovněž něco zcela odlišného, ale rovněž jako články plné života.


YOUTUBE
Restless Child
Restless Child
Petra si vede i blog, ale já pravidelně sleduji její videa a příspěvky na Facebooku. I ona je neuvěřitelně zábavná, její videa jsou vysoké kvality, vtipná, propracovaná technicky i obsahově, zkrátka něco, na co se chcete dívat. Pro mě především je ale velkou inspirací ohledně cestování. Já sice cestuji a chci cestovat, nemám problém se k tomu dokopat, ale moc se mi hodí její tipy ohledně lowcostového cestování (za což, až na to jednou přejdu, mě rodina asi přiškrtí).

Blue vegan pig
Blue Vegan Pig
Tuhle holčinu jsem sledovala už na jejím blogu před tím, než začala s videy, ale nemůžu být vděčnější, že přešla na ta videa. Vnáší na Youtube úplně novou energii, je nesmírně vtipná a dokáže si dělat srandu i ze samotných veganů, čímž vyvrací spoustu předsudků o nich. Navíc jsou její videa poučná, plná receptů, tipů a nápadů, ale především jsou fakt fakt vtipná.

Beckie0
Beckie0
Na tuto youtuberku mě upozornila kamarádka a jen jsem se na ni podívala, už jsem dávala odběr. Tato slečna je zajímavá tím, že trpí duševní poruchou, kvůli které si vytrhává vlasy. Má kanál, kde o tom mluví do hloubky, ale já sleduji její hlavní kanál, kde mluví o všem možném. Doporučuje i kosmetiku a takové ty normální youtuberské věci, ale především často mluví o zajímavých tématech nebo zajímavě o obyčejných tématech. O tom, jak vnímá svět a jak vnímá svět, když má deprese. Je to opravdu zajímavé sledovat a tato slečna má můj veliký obdiv a já jí držím palce.

Emily Diana Ruth
Emily Diana Ruth
Tato slečna má asi nejkrásnější videa, co jsem na youtube viděla. Jsou krátká, nádherná, poetická a naprosto úžasná. Většinou jsou o obyčejných událostech, nijak převratných, ale jsou tak krásně natočená a doplněná tak úžasnou hudbou, že na nich mohu oči nechat. Moc zajímavá byla její série Letters to July nebo její recepty - to jsou ta nejkrásnější kuchařská videa, jaká můžete najít. Opravdový youtuberský skvost.

Nathan Shields
Nathan Shields
Také jste propadli palačinkovému šílenství? Já je nejenom že ráda jím, já také ráda sleduji, jak je někdo dělá. A nejlépe Nathana Shieldse s jeho dětmi jak vytvářejí úžasné obrazy z palačinkového těsta, trochu opečeného na pánvi. Prostě pancake art, které se dnes už dost rozmohlo, takže najdete bezpočet kanálů, kde můžete sledovat palačinkové umění, já však zůstávám věrná svému prvnímu.

TED
TED
Na tento kanál jsem narazila teprve nedávno, ale už teď jsem z něj nadšená. Předtím jsem neměla tušení, že něco podobného existuje, ale vlastně je to úplně prosté a geniální. Máte zajímavý nápad, zkušenost, něco, o čem chcete promluvit? Zde můžete - jedná se o TED Talk, kde lidé mluví o tom, co je napadlo, co chtějí šířit dál. Myšlenky k nezaplacení. Nekoukám na všechny, ale ty, co mě svým tématem zaujmou. A většinou je to opravdu velmi zajímavé.

Tessa Netting
Tessa Netting
Tessa je asi nejblíže k tomu, co připomíná klasickou youtuberku. Klasickou nesleduji žádnou, ale Tessa k ní má asi nejblíže (možná bych tam mohla tak trochu šoupnout i Beckie0), i když i Tessa je stále dost daleko. Tessa je ujetá, má pisklavý hlas, je to totální geek a fangirl a já její videa miluji. Jsou šílená, prdlá, praštěná a jsou naprosto skvělá. Tessa sdílí mou lásku k Harry Potterovi, Doctorovi Who, Sherlockovi, Disneymu a spoustě dalších fandomů i k těm nejmenším maličkostem. Má ten nejúžasnější pokoj, který jsem kdy viděla, má snad každý fan předmět úplně ke všemu - jak už jsem řekla - ultimátní fangirl. Pokud je to alespoň trochu dle vašeho gusta, ona je tou správnou volbou i pro vás.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.