sobota 20. srpna 2016

Film a Írán | Úlovky z knihovny #9

Tak jsem opět navštívila svou oblíbenou knihovnu a odnesla si velké množství velkých knih. Jsem docela odhodlaná je všechny přečíst v termínu, ale uvidíme, jak se mi bude chtít číst...
Tentokrát se moje výpůjčky nesly jen ve dvou proudech a opět potvrzují mé současné největší zájmy.

Film
Diagnózy času: Český a slovenský poválečný film - Jan Lukeš
Démanty všednosti: Český a slovenský film 60. let; Kapitoly o nové vlně - S. Přádná, Z. Škapová, J. Cieslar
Tak tyto dvě krásky jste už u mě mohly vidět několikrát a také dobře víte, že jsem se nějak nedostala k jejich přečtení. Dávám tomu druhý pokus a minimálně opravdu ty Diagnózy času bych přečíst měla...

Tom Hanks: Cesta ke slávě - Roy Trakin
U této si nejsem jistá, jestli ji budu číst, asi bude záležet na náladě. Kvůli přijímačkám bych si měla přečíst i nějaký profil, biografii filmového tvůrce. V knihovně by měli mít takový portrét o Truffautovi a Tarantinovi, a ty bych si chtěla přečíst moc, ale nejspíš jsou ve skladu, takže jsem si prozatím vybrala Hankse, protože ho mám moc ráda, ale jestli to budu doopravdy číst ještě nevím. Ale třeba na to přijde chuť.

Írán
Jak jsme v Teheránu četly Lolitu: Knihy a vzpomínky - Ázar Nafísíová
Tato kniha mě zaujala už před dlouhou dobou v zahraničí, ale teprve nedávno jsem zjistila, že ji vydali i u nás. Překvapilo mě ale, jaká je to bichle. I tak se na ni nesmírně těším, protože si myslím, že to bude maximálně zajímavé.

Andělé nad Teheránem - Gina B. Nahai
Tato kniha mně padla do oka také nedávno, protože má nové české vydání, které je naprosto úchvatné. To, co mám z knihovny já, je fakt ošklivé, zvlášť oproti tomu novému. Touto knihou si nejenom prohloubím znalosti o Íránu, ale také zabloudím do magického realismu a tématiky židovství v Íránu, takže to bude zase trochu něco jiného.

Čaj s nápadníkem - Mardžán Kamalíová
Toto je další román s íránskou tématikou, ale popravdě vůbec nevím, co od něj očekávat. Anotace na mě působí dvojitě - jednak mi přijde, že by to mohl být vtipný, odlehčený román, ale zároveň si říkám, jestli se někde v průběhu fatálně nezvrtne. Nechám se překvapit.

Co zrovna čtete vy?

1 komentář:

  1. Právě teď čtu Nejistý zítřek. :) Všechny tyhle knížky vypadají zajímavě, asi se brzy do nějaké pustím. :)

    OdpovědětVymazat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.