středa 28. září 2016

Co skrývá internet (3)

Dlouho jsem s ničím do této rubriky nepřispěla a pak jsem narazila na něco, co mi tyto příspěvky připomnělo a já se zase chtěla podělit s tím, co je na internetu krásné, zajímavé nebo poučné.

Screen Tests | The New York Times


Úplně náhodou jsem narazila na tyto rozhovory od Timesů. V nich tak spontánně zpovídají hollywoodské herce a herečky. Neslyšíte ale nikoho, kdo se jich ptá, otázku se dozvíte pouze, když ji zpovídaný člověk zopakuje. Já nevím, mně se tyhle rozhovory strašně líbí. Jednak mám ráda, jak je to černobílé - to ve mně vyvolává pocit, že je to opravdu přirozené, spontánní, mimochodné (ale to samozřejmě může být záměr, aby to tak divákovi připadalo). Pak mi jsou ti herci mnohem milejší. Všechno to působí tak mile, bezprostředně... Pokud máte rádi rozhovory se slavnými lidmi, podívejte se na tyhle. Mě to fakt hrozně moc zaujalo...

V MASOVÉ PSYCHÓZE SLOVA ZTRÁCEJÍ VÝZNAM, ALE MLČET NELZE

Zdroj: Respekt
Starý článek, ale velmi se mi tehdy líbil, ale zapomněla jsem se vám o něm zmínit. Myslím, že má ale stále co říct, protože tyto problémy neskončily. Mě samotnou téma davu, davové psychózy atp. velmi zajímá a fascinuje, určitě si o tom ještě musím načíst něco víc.

50 Of The Most Beautiful Sentences In Literature

Zdroj: Pulptastic
A jelikož se tento blog týká v první řadě knih, neodpustím si sem přidat i něco knižního. Tentokrát to je opravdu ta pozitivní a krásná stránka internetu - na internetu se totiž vždy najde někdo, kdo posbírá a poskládá krásné věci a dá je dohromady na jedno místo, abyste je nemuseli složitě hledat. Takže zrovna někdo poskládal dohromady 50 nejkrásnějších vět z knih, aby vám prozářily den.

Co hezkého nebo zajímavého jste našli na internetu vy?

1 komentář:

  1. http://www.smashthestate.eu/2014/01/predsevzeti.html

    OdpovědětVymazat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.