středa 26. října 2016

Na co se v listopadu třesu

KNIHY
Armada
Ernest Cline
352 stran

Ačkoliv jsem slyšela, že tato kniha není tak povedená, chci si ji přečíst, protože Ready Player One byla výborná kniha. A já věřím, že tato má alespoň kousek té úžasnosti, kterou jsme poznali v RPO.Knedlíček
Julie Murphy
384 stran

Tuhle knížku jsem viděla kolovat v zahraničí, ale popravdě si vůbec nemůžu vzpomenout, jaké na ni byly reakce. Nicméně mě i tak zajímá příběh o kypré holce, která si plní sny. 

Jasno lepo podstín zhyna
Sara Baume
Odeon, 264 stran

Tato kniha mě zaujala svým názvem, věřím, že je kvalitní, protože ji vydává Odeon, ale navíc mě zaujala i svou anotací, která zní nádherně a zajímavě. Na tohle se doopravdy těším.

FILMY
Intimní osvětlení
Ivan Passer
Československo, 1965

Udělalo mi obrovskou radost, že jde tento film znovu do kin, protože jsem ho na KVIFF nestihla, ale přitom tam získal obrovský divácký ohlas. Jsem na něj proto neskutečně zvědavá a natěšená, tak si k němu snad cestu najdu.
Noční zvířata
Tom Ford
USA, 2016

Toto by mohl být další tuctový americký thriller, ale má opravdu lákavé obsazení a sám trailer mě nalákal dostatečně. Nutně na to do kina zajít nepotřebuji, ale jednou se na to podívat by mi nevadilo.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa
Ron Clements, John Musker
USA, 2016

A máme tu novou disneyovku a nejspíš nového následovníka Frozen. Jestli budou mít stejnou popularitu, to zatím nemám tušení, protože mi přijde, že propagace tohoto filmu ještě není tak velká. Já jsem si jí alespoň nevšimla. Jediné, co o tom vím, pochází z trailerů...
Americká idyla
Ewan McGregor
USA, 2016

Tušíte, jak bylo krásné psát Ewanovo jméno na místo režiséra? Oh. Já se na tento film hrozně moc těším, pro mě osobně to je jedna z filmových událostí roku, nicméně začínám být dost nervózní, protože zahraniční recenze nejsou tolik příznivé, což mě dost mrzí. Rádabych, aby byl Ewan i výborný režisér. Nicméně jde o prvotinu, takže asi nemůžu očekávat zázraky. Takových bylo v kinematografii jenom pár...

Fantastická zvířata a kde je najít
David Yates
Velká Británie/USA, 2016

A další velká filmová událost roku, nicméně musím přiznat, že pro mě už není tak velká. Harry Potter má čestné místo v mém srdci, ale ten největší fanatismus už mě opustil - dokonce si už ani neplánuju koupit druhý ilustrovaný díl. Na Fantastická zvířata se těším, ale určitě neplánuji jít na půlnoční premiéru nebo něco takového. Zapříčinil to i poslední trailer, z kterého mám trochu smíšené pocity. K filmu tedy přistupuji spíše skepticky a snad mě příjemně překvapí.

Hologram pro krále
Tom Tykwer
USA/Německo/VB/Francie, 2016

Tohle mě hodně zaujalo, ale zase jsem vůči tomu taková rozpačitá. Hraje v tom Tom Hanks, odehrává se to v Saudské Arábii, přitom to Saudská Arábie nijak neprodukovala, má to být vtipné, tak si nejsem jistá, nakolik to bude fakt vtipné a nakolik kontroverzní. Zvědavá na to jsem, tak uvidíme.


Sieranevada
Cristi Puiu
Rumunsko/Francie/Bosna a Hercegovina/Chorvatsko/Makedonie, 2016

Tento multikoprodukční film mě zaujal už právě těmi zeměmi, které se na jeho výrobě podílely, ale také svým velmi vysokým hodnocením, kterého se mu na ČSFD zatím dostalo, ačkoli od minima diváků. O současné rumunské kinematografii se ale mluví jenom v superlativech, takže by nebylo od věci si konečně nějaký rumunský film také pustit.

Egon Schiele
Dieter Berner
Rakousko/Lucembursko, 2016

Toto vypadá jako docela zajímavý životopisný portrét, který mě zajímá o to víc, že Schielovy obrazy znám a přijdou mi fascinující, nicméně o Schielovi samotném nevím vůbec nic.Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
Mel Gibson
USA/Austrálie, 2016

Nejdříve jsem si říkala: Ach ne, další americký válečný film, to zas bude patriotismu. A taky ano, nicméně mě i přesto tento film dokázal zaujmout. Už z traileru je patrné, že půjde o dojemnou jízdu, skvělé akční záběry, emotivní herecké výkony, americké hrdinství par excellence, ale ten příběh zní přeci jenom opravdu fantasticky. Voják, který nikdy nevystřelil, voják-pacifista, voják, který dokázal takto vzdorovat. Zní to opravdu dobře. Americky, ale lákavě.

Je to jen konec světa
Xavier Dolan
Francie/Kanada, 2016

Tento film mám v hledáčku od doby, co se o něm mluví. Nicméně se o něm nemluví moc pěkně. Tváří se jako rádoby umělecký kousek, povrchní snaha vypadat jako umělecké dílo. Přesto to chci vidět a posoudit sama.Normální autistický film
Miroslav Janek
Česko, 2016

Tento dokument jsem chtěla vidět už v Karlových Varech, bohužel jsem se na něj nedostala, nicméně mě má zvědavost neopustila a já se na tento kousek velmi těším, protože vypadá zábavně, odlehčeně, ale přesto velmi poučně.
Příchozí
Denis Villeneuve
USA, 2016

Taky jsem si nejdříve myslela, že mě tento film nechá chladnou, nechtěla jsem ani, aby mě tento měsíc zaujalo tolik amerických filmů, ale listopad je na ně docela silný. Stačilo, abych se podívala na trailer, a chci to vidět. Někde jsem snad i četla, že toto by měl být inteligentní film o mimozemšťanech a trochu to potvrzuje i režisér, který natočil tolik vyzdvihovaného Sicaria (kterého jsem stále neviděla).


Snowden
Oliver Stone
USA/Německo/Francie, 2016

O Snowdenovi jsem samozřejmě slyšela už mnohokrát, stejně ale stále nechápu jádro toho všeho, o co vlastně šlo. Nikdo mi to nikdy pořádně nevysvětlil a z příspěvků na internetu jsem akorát zmatená. Proto se chci nejdříve podívat na dokument Citizenfour, ale poté nepohrdnu ani tímto zpracováním.Fuocoammare (Požár na moři)
Gianfranco Rosi
Itálie/Francie, 2016

Vítězný film z Berlinale jsem chtěla stihnout už ve Varech, ale bohužel se to nepovedlo. Naštěstí se k nám tento dokument dostává znovu a já jsem na něj velmi zvědavá, protože zachycuje téma, které je pro mě velmi citlivé, tedy uprchlíky.
UDÁLOSTI
Gaudeamus Brno 2016
1.-4. listopadu

Na této akci jsem byla poprvé minulý rok, kdy jsem potřebovala zjistit vše okolo těch několika oborů, co jsem měla v hledáčku. Od té doby se dost změnilo a já toužím po docela jiné cestě. Tentokrát tam jedu už s jasnou představou, jen si potřebuji ujasnit vše okolo přijímaček. A musím se vyhnout stánkům s nabídkou studia v zahraničí, protože znovu zlákat nepotřebuju...

Filmový festival Zvířata jsou taky lidi 2
10.-13. listopad (Praha)

Tento festival by mě moc zajímal z osobních důvodů, ani ne tak z těch studijních, nicméně nevím, jestli se do té Prahy dostanu. Teď jsem byla taková rozlítaná, že potřebuji být chvilku taky doma a začít s prací na maturitu a přijímačky. I když tohle by mohlo patřit k té přípravě taky...

Festival Obzory 2016
12.-13. listopad (Praha)

Dva festivaly ve stejném čase - kdybych tedy už v té Praze byla, navštívila bych oba. Tento se pro změnu věnuje outdooru a cestování, což jsou věci mému srdci také blízké, i když outdoor ještě tolik ne - ale ráda bych, aby byl.

Filmový večer Šimona Štefanidese
12. listopad (Rychnov nad Kněžnou)

Teď mě ale tak napadá, že bych možná radši zůstala doma, abych mohla navštívit tento filmový večer, kde ale asi bude narváno, protože Šimon je místní celebrita, ale v dobrém slova smyslu. Studuje FAMU, jeho amatérské filmy tu každý zná a všichni jsou zvědaví na jeho filmy, které už vznikly při studiu. Navíc zde čestným hostem bude Tereza Brodská a vstupné je dobrovolné. Takže budu asi ráda, když se dostanu do sálu...

Whocon a Sherlocon Brno 2017
18.-20. listopad

Mám lístek, já mám lístek a nesmírně jsem se na to těšila, nicméně je dost možné, že se tam nedostanu. Dozvím se to 4. listopadu, takže pak vám dám vědět, protože ten lístek někomu z vás nabídnu, protože by byla škoda, kdyby propadl. Ale kdybych se tam náhodou dostala, nebudu mít radost ani tak, protože ta věc, co bych dělala místo toho, je mnohem důležitější... O všem vás budu včas informovat.


DOD na UP
25. listopad (Olomouc)

A toto si s největší pravděpodobností ujít nenechám, protože se zkrátka musím informovat co nejpodrobněji a chci to tam znovu vidět, chci vidět, kde budu mít přednášky, kam budu chodit - a budu o tom takhle smýšlet, protože zákon přitažlivosti prostě.

1 komentář:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Výměna kdekoli - Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat

Jsem moc vděčná za každý komentář. Děkuji.